Pasivní opora pro vaše tělo

Každý, kdo se pravidelně a aktivně věnuje sportu, to určitě zná. Při vysokém sportovním nasazení jsou některé části těla namáhány více, některé zas méně. Tato skutečnost může po delší době a při velké zátěži způsobit velmi nepříjemnou bolest, která přetrvává. Zbavit se takové bolesti v krátkém časovém úseku není zrovna jednoduché. Dobrý fyzioterapeut vám poradí techniku kinesiotapingu. Že nevíte, co tento výraz znamená? Čtěte dále a dozvíte se spoustu zajímavých informací a typů.

Pro kinesiotaping se používají speciální elastické pásky, takzvané tejpovací pásky. Jejich vysoká pružnost, která se blíží elasticitě lidské pokožky, pak umožňuje ošetřovaným svalům pořád aktivně pracovat, zároveň je však ošetřuje a vy tak necítíte bolest. Pomocí pásky také můžete odlehčit svým kloubům, oproti klasické bandáži nejste nijak omezováni v pohybu. Díky pružnosti a povrchu z bavlny ani necítíte, že zrovna máte pásku na sobě. Účinnost pásky trvá zhruba několik dní, poté je třeba ji vyměnit a aplikovat novou pásku.

Kinesiotaping je s oblibou využíván jak v oblasti sportovní, tak oblasti terapeutické, která je samozřejmě nedílnou součástí téměř každé sportovní aktivity. Ač se může zdát, že je to metoda moderní, je využívána po celém světě více jak 40 let. Pro další informace navštivte stránky, kde se dozvíte spoustu dalších novinek a kde si také můžete pásky objednat.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.