Kvalitní cvičební podložky na jógu

Také váš učarovala jóga? Význam jógy byl původně náboženský, kdy měl člověk dosáhnout vyšších duchovních hodnot pomocí meditace. Velmi důležitá je při tomto cvičení správná technika dýchání, která cvičencům pomáhá harmonizovat tělo a mysl. V současnosti známé mnoho druhů jógy – Hatha jóga, Bhakti jóga, Rádža jóga a další. Velmi účinné je toto cvičení například gel proti bolesti. Přestanou vás bolet záda, klouby, atd.

Pokud se rozhodnete, že se józe budete pravidelně věnovat, neměli byste podcenit základní vybavení. To vám může cvičení znepříjemnit, ale také zpříjemnit. Nejdůležitější je cvičební podložka. V současnosti jsou k dostání cvičební podložky z mnoha materiálů – z PVC, z TPE, z kaučuku či z juty. Každá z nich má své plusy i mínusy. Jutová podložka je vhodná zejména pro Bikram jógu, naopak podložka z kaučuku je vhodná například pro Power jógu nebo Vinyasa jógu.

Jestliže to s jógou přeženete, nebo začnete trpět bolestí svalů či kloubů z nenadání, v obou případech vám pomůže převratná fyzioterapeutická metoda z Japonska – tzv. tejpování. Tejpování vzniklo v 70. letech minulého století v Japonsku, dnes je však známé po celém světě. Největší oblibu dosáhlo u fyzioterapeutů a masérů, kteří na tejpování nedají dopustit.

Tags: , ,

One Response to “Kvalitní cvičební podložky na jógu”

  1. admin Says:

    všechny kurzy první pomoci vám především pomáhají v tom, že víte, jak se v krizové situaci zachovat s chladnou hlavou

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.