Jóga pro těhotné

Těhotné ženy již v dnešní době nejsou nijak v ústraní a jejich úloha je natolik důležitá, že se naopak ukazují se svým bříškem a logicky také chtějí žít plnohodnotným životem. Bez určitých ústupků to ale zcela jistě nejde. I ženy na mateřské si chtějí například kvalitně zacvičit a být v pohybu. Jako ideální pro protažení všech svalů na těle je zejména těhotenská jóga. Toto cvičení je sice poměrně náročné z pohledu zatížení svalů, ale také příjemné z hlediska zatížení organismu jako takového. Plod při cvičení není nikterak ohrožován, ba naopak je zvyšována imunita těhotné ženy a také její fyzická kondice.

Jóga pro těhotné umí doslova rozproudit krev v žilách. Základem pro tento druh jógy stejně jako i pro klasickou jógu anebo power jógu je logicky kvalitní dýchání, které musí probíhat v harmonické podobě. V průběhu těhotenství je velmi důležité i dýchání samotného plodu, který prakticky dýchá přes plíce těhotné matky. Jógový dech umí skvěle pomoci při zvýšení objemu samotných plic. Díky tomuto se následně také zlepšuje oběhový systém a také systém nervový. Lidé jsou takto mnohem uvolněnější a cítí se fyzicky mnohem příjemněji, než je tomu při absenci cvičení jako takového. Provozovat je také možné různé druhy wellness pro těhotné, které pomáhají regenerovat jejich tělo pom cvičení. Úlohu rozličných wellness aktivit není možno podceňovat.

Když se vrátíme k józe pro těhotné, tak zjistíme, že toto cvičení je složeno z jednotlivých pozic, které se nazývají asány. Tyto polohy by měly následovat za sebou v harmonickém sledu tak, aby nebylo cvičení jako takové žádným způsobem rušeno. Účinek těchto poloh je rozhodně širší, než je tomu u klasického cvičení. Určitě neprotahují pouze svaly jako takové, ale zabývají se v podstatě působením na lidské tělo jako celek.

2 komentáře to “Jóga pro těhotné”

  1. admin Says:

    V období těhotenství je velice důležité, aby tělo těhotné ženy dostávalo potřebnou péči. Tělo totiž prochází drastickými změnami, které mohou přivodit například dodatečné bolesti svalů a kloubů. Pro těhotné jsou například vhodné rašelinové zábaly, které tělu dodají vitamíny. Mimo těchto zábalů jsou vhodné pro těhotné ženy nejrůznější masáže apod.

  2. admin Says:

    Mňa veľmi pomáhalo v tehotenstve plávanie. Trpela som veľa na bolesti chrbta a voda a chladivý gél mi robili moc dobre.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.